Aromaterapie

Aroma masáž spojuje techniku masáže s léčebným účinkem éterických olejů. Aromaterapie je známá již z dob starých Sumerů, Egypťanů, Řeků nebo Římanů. Na papyrech nám jako odkaz dávných dob zůstaly receptury na výrobu léčivých olejů, v náhrobcích ještě v dnešní době nacházíme vonné masti. Aromaterapetické rostliny jsou využívány napříč celým světem od Afriky až po Ameriku. Éterické oleje se získávají z aromatických siličnatých rostlin. Před každou masáží se éterické oleje vybírají podle klienta, podle očekávaného účinku na tělo i psychiku. Éterické oleje jsou těkavé látky, které nejsou rozpustné ve vodě, je vhodné je rozpouštět v kvalitním neutrálním oleji, mýdle, alkoholu nebo třeba v soli. Tak je možné namíchat oleje vhodné na uklidnění nebo povzbuzení psychiky, pro uvolnění svalového napětí apod. Po takové terapii odchází klient v klidu a pohodě, odpočatý po fyzické stránce a psychicky vyrovnaný.

Aromaterapie to jsou aromaticé esence

Při aroma masážích se používají aromatické esence a oleje přírodního původu. Olej zahřátý na tělní teplotu je aplikován na kůži. Podle potřeby a pocitu klienta je prováděna buď masáže relaxační využívající pomalejší a plynulejší techniky, nebo masáž stimulační, která je energičtější a hmaty při ní užívané jsou hlubší. Stejně jako u jiných typů masáží může být i tato zaměřená na celé tělo nebo jenom na některou z problematických částí. Masáž se provádí na masážním lehátku a ty části těla, které nejsou v danou chvíli ošetřované, jsou zakryté prostěradlem.

Aromaterapie v masáži

medium2Aromaterapii můžeme aplikovat při masáži, jako inhalaci pomocí aromalampy, při koupelích, lze ji využít při přikládání obkladů nebo v mastech. Vnitřní užívání éterických olejů u nás není povoleno.
Příklady působení éterických olejů:
Levandule – univerzální éterický olej, zklidňuje psychiku, hojí rány. Jako jeden z mála se může použít přímo na pokožku.
Růže – ideální silice hlavně pro ženy. Dodává sebedůvěru, uvolňuje napětí.
Grep – 10 min inhalace denně výrazně pomáhá při celulitidě.
Citrón – čistí vzduch, bystří myšlení - pomáhá při učení.
Eukalyptus – uvolňuje dýchací cesty.