Havajské masáže Lomi-Lomi

Masáž pocházející z Havajských ostrovů a je založena na rytmických technikách. Terapeutka při ní používá kromě prstů a dlaní hlavně především předloktí a lokty k vmasírování aromatických olejů do těla. Je při ní důležitý pohyb nohou. Původně havajská masáž vznikla z havajského tance HULA. Při havajské masáži dochází k harmonii mezi masírovaným a masérkou a to je ten důvod, který vede k pojmenování této masáže – Perla mezi masážemi.

Havajská masáž Lomi Lomi

Při masáži Lomi Lomi docílíte odstranění svalového napětí, stimulace krevního a lymfatického oběhu, zvýšení pružnosti kloubů a svalů a odeznění jejich bolesti, detoxikace celého organismu a pocitu vnitřního klidu a vyrovnanosti. Havajská masáž je přínosem nejen pro klienta, ale svým provedením i pro maséra. Pomáhá šetřit jeho sílu a energii. V dobách svého vzniku na Havajských ostrovech byla masáž Lomi Lomi pouze pro vyšší vrstvu obyvatel. Tenkrát celá procedura trvala až čtyři dny a byla označovaná za svatý rituál. Od té doby se techniky původní Lomi Lomi spojily s dalšími druhy masáží. V České republice se havajská masáž objevila poprvé v roce 2003 a stala se velmi vyhledávaným typem masáže. Speciální exotická aromaterapie používaná při havajské masáži Lomi Lomi zvyšuje pocit klidu a pohody.

Havajská masáž Lomi Lomi - Historie

medium2Havajské masáže „LOMI LOMI“ je terapie už odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech. Nejprve byla praktikována mezi Ali´i „vrchností“. Jedno sezení Lomi Lomi v tuto dobu trvalo čtyři dny i déle. Bylo velice důležité, kdo tuto terapii prováděl. Byla označována za svatý rituál. Postupně do této terapie pronikaly techniky a znalosti z jiných kultur a tím se vyvíjela do dnešní podobě. V České republice se poprvé objevuje v roce 2003. Základy terapie Lomi Lomi spočívají na použití speciálních havajských technik, které svou rytmikou, a energickým potenciálem mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Speciální exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody.