Japonské masáže - Shiatsu je velmi propracovaná masážní technika

Shiatsu je velmi propracovaná masážní technika určená k celkovému ozdravění organismu. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty. Při masáží shiatsu se však používá i tlak dlaněmi, lokty nebo chodidly. Shiatsu masáž se provádí na podložce na zemi přes oděv, samotná masáž trvá asi hodinu.

Shiatsu masáž obnovuje energetickou rovnováhu těla. Podle východního učení v těle proudí energie (čchi), kterou do těla přijímáme stravou a vzduchem (pránou). Čchi proudí v těle energetickými drahami (meridiány). Díky našemu nesprávnému životnímu stylu se tok energie blokuje a ta nemůže proudit tak, jak by měla. Techniky shiatsu masáže se obnovují přirozený tok energie, uvolňují bloky a zatuhlá místa. Shiatsu masáž je velmi příjemná masáž, která není bolestivá, uvolňuje celé tělo a navozuje harmonii mysli.

Japonské masáže Shiatsu pochází ze staré Číny

Japonská masáž je vhodná téměř pro každého a může doplňovat a podporovat tradiční léčbu, má příznivé účinky na pohybový aparát a výrazné zlepšení pocítíte i při nervových onemocněních. Pro umocnění účinků masáže shiatsu nezapomeňte tuto proceduru pravidelně opakovat. Shiatsu masáž původně pochází ze staré Číny, svou současnou podobu dostala v Japonsku počátkem 20. století. Shiatsu masáž pomáhá proti bolesti hlavy, zad, kloubů, bolesti žaludku, podbřišku, bolesti svalů, premenstruačnímu napětí, lámavosti kostí, neplodnosti, cukrovce, únavě, úzkostným stavům, zapomnětlivosti nebo nespavosti.

Japonské masáže Shiatsu znovu nastolují energetickou rovnováhu těla

medium2Sezení shiatsu trvá 60 - 90 minut. Provádí se v oblečení na podložce na zemi a proto je vhodné, aby ošetřovaný měl na sobě volné pohodlné bavlněné kalhoty, triko a ponožky. Diagnostika shiatsu je prováděna formou pohovoru s pacientem, dále pohledem a pohmatem. Při diagnostice shiatsu se určí energeticky nejplnější a nejprázdnější místo těla. V momentě, kdy se tato místa energeticky vyrovnají (prázdné zaplní a přeplněné rozpustí), se automaticky srovnají i další části těla. Při shiatsu jsou stimulovány i svaly, klouby, krevní i lymfatický oběh, což umožní zlepšení cirkulace, ohebnosti, vitality i schopnosti myslet. Shiatsu masáže můžeme použít tam, kde lékařské přístroje nemohou nalézt žádné konkrétní onemocnění.