Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny spojuje speciální masážní techniky s teplem, které vyzařují lávové kameny. Teplo přechází do ztuhlých svalů a napomáhá tak zbavit se stresu a napětí. Masáž lávovými kameny pro dva je tudíž účinná při boji s depresemi a stresem, pomáhá proti bolestem zad a kloubů, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Lávové kameny mají specifické vlastnosti, výborně akumulují teplo a při jeho uvolňování do těla uvolňuje i nějaké anionty kovů. Zvýšení efektivnosti lávové masáže napomáhají i zahřáté oleje. Nedílnou součástí této kúry je správné dodržování pitného režimu.Podle typu provedení existuje několik druhů terapií, při kterých se používají lávové kameny.

Masáž lávovými kameny je velmi populární

U nás se objevují nejčastěji následující typy. Tranquility stone masáž, která k nám přišla z Číny a její hlavní náplní je harmonizovat čakry (energetická centra) a vyrovnávat energii na meridiánech. Používají se při ní menší lávové kameny (53 ks dle týdnů v roce), nižší teplota ohřevu (38-40 stupňů) a minimum masáže. Hlavní charakteristikou této terapie je celostní přístup.

La stone therapy je americkou verzí masáže lávovými kameny. Má především snahu hluboce prohřát problematické svalové partie a relaxovat tělo i mysl. Užívají se při ní mnohem větší teploty (60-70 stupňů). Při této terapii můžeme očekávat více masážních technik s kameny. Jako první začala používat studené kameny při masáži.

Masáž lávovými kameny využívá znalostí čínské medicíny

medium2Magic hot stones je terapie, při které se používají speciální havajské techniky ve spojení s horkými kameny. Tato kombinace má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolená exotická aromaterapie posiluje pocit kliku a pohody. V této terapii se využívá znalostí čínské medicíny i prvků havajské masáže. Pracuje se zde především na stresových drahách. Tuto terapii bychom mohli charakterizovat jako vysoce relaxační, antistresovou a harmonickou. Teplota ohřevu lávových kamenů je v rozmezí cca 45-55 stupňů. Magic hot stones by se dalo přeložit jako magické horké kameny.

Masáž lávovými kameny relaxuje a harmonizuje

Masáž lávovými kameny je vhodná pro stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému, hluboce relaxuje a harmonizuje, postupně prohřívá celé tělo. Masáž lávovými kameny pomáhá k detoxikaci organismu a vyrovnává energii v těle. Masáž lávovými kameny není vhodná, pokud máte otevřené rány a modřiny, vysokou citlivost na teplo, křečové žíly, vysoký krevní tlak, záněty nebo infekční onmocnění. Nedoporučuje se ani v těhotenství.

Pokud si sami chcete pořídit lávové kameny k domácímu použití, nezapomeňte se důkladně informovat o jejich složení, váze a kvalitě.

Masáž lávovými kameny to jsou horké kameny

Nejdůležitější není jenom počet kusů kamenů v setu, důležitější je velikost (váha). Můžete si například pořídit 53 kamenů o průměrné váze 100g (53x100=5,3 kg), nebo 30 kamenů o prům. váze 250g (30x250=7,5 kg). Z tohoto příkladu je vidět, že v druhém případě máte k dispozici lávové kameny, které mají o 2,2 kg lávové hmoty více. Měli byste se z nabídky dozvědět, z čeho jsou lávové kameny tvořené. Pro masáž lávovými kameny se nejlépe hodí lávové kameny se složením označovaným jako "gabro". U správně provedené masáže bychom měli používat lávové kameny stejného složení a kvality. Nemělo by se tedy stát, že koupíte kameny v několika barvách např. šedé, načervenalé, černé. Nemalá váhat je kladena na tvar a povrchovou úpravu lávových kamenů. Komerčně nabízené lávové kameny jsou oblé a dokonale vyhlazené. Oblé lávové kameny mají tu nevýhodu, že se při masáži i při pokládání dotýkají jen malou částí plochy Vašeho těla a tím se nevyužije velká část tepla. Dokonale vyhlazené lávové kameny zase snadno vykluzují z dlaní a z částí těla, kde mají být položeny. Proto doporučujeme lávové kameny s výraznější plochou a ne tolik vyhlazené. Dokonale prohřívají, lépe se drží a nesjíždějí z míst, na která je položíme.