Medové masáže proti stresu i pro detoxikaci

Aplikace detoxikační medové masáže je vhodná minimálně jednou měsíčně. Jaké má účinky, jak vám pomůže v běžném životě a kterých nemocí vás zbaví?

Při proceduře medové masáže využíváme především detoxikačních účinků medu. Při samotné masáži dochází k odstraňování starých a nežádoucích látek ven z těla. Jedná se nejen o povrchové odstranění, ale zároveň o hloubkové čištění třeba v okolí páteře, kde se nejvíce usazují toxiny z životního prostředí, z potravin či z léků.
Tyto toxické látky oslabují celá náš organismus a v důsledku toho mohou způsobit vznik řady nemocí. Medové masáže působí také velmi pozitivně na psychiku člověka, relaxace při medové masáži pomáhá lépe zvládat každodenní stres, je tudíž vhodným doplňkem léčení civilizačních chorob. Medové masáže obnovují přirozenou detoxikační schopnost organismu.

Medové masáže - postup

Nejdříve je naneseno odpovídající množství kvalitního včelího medu na záda, ten je rozetřen a masér začne pracovat. Metoda této masáže se nazývá "pumpování", je to odlepování dlaní od pokožky. Tímto postupem se dostávají nežádoucí látky z těla ven. Medová masáž by měla být příjemnou a uvolňující procedurou. Med se během masáže změní v bílou až šedou hmotu, ve které jsou navázány z těla vyloučené toxiny. Hmota je z těla odstraněna mokrým ručníkem, pokud je to potřeba, nanáší se med znovu stejným způsobem. V průběhu jedné masáže je medová vrstva aplikována až třikrát. Po masáži se člověk cítí uvolněně, příjemně, lehce a jeho pokožka je hladší, jemnější a voní po medu. V den medové masáže je vhodné se mýt pouze vodou, aby mýdlo znovu nezaneslo póry. Je ovšem třeba počítat s tím, že se nejdříve může dostavit přechodné zhoršení stavu, což je dobrým znamením, že tělo začíná reagovat a vylučovat jedy.

Medové masáže - Med je zázračný

Ve včelím medu je obsaženo mnoho důležitých minerálů a stopových prvků, které působí pozitivně na organismus.
Při medové masáži tělo tyto látky kůží absorbuje. Masáže jsou prováděny na zádech a šíji. Je známo , že pokud je člověk ve stresu, nejrychleji se příznaky projeví na těchto oblastech v podobě stažených svalů a bolestí. Masáže pomohou uvolnit duševní napětí a tím i eliminovat bolesti.

Jak často je vhodné medové masáže provádět?

Detoxikace organismu za pomoci medové masáže je individuální záležitost. Masáž může trvat 20–60 minut, podle počtu aplikací medu. Pokud máte akutní problémy, je nejvhodnější absolvovat masáž 1–2x týdně, při prevenci stačí 1x za měsíc. Efekt medové masáže lze významně podpořit pitím dostatečného množství tekutin a přijímáním potravin zejména v přírodním syrovém stavu.

Medové masáže jsou vohodné...

Jsou medové masáže vhodné i pro vás?

Medové masáže nejsou vhodné při:

+ potížích krevního oběhu a alergiích (pokud to není alergie na med)
+ revmatických onemocněních svalů a kloubů
+ artróze
+ žaludečních a střevních poruchách
+ chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin
+ bolestech hlavy
+ nervových poruchách všeho druhu
+ potížích s usínáním a nespavosti
+ menstruačních potížích žen
+ depresích
+ při zpomaleném zotavování v návaznosti na těžké choroby
+ ochabování vitality a výkonnosti
+ po operacích

Naopak medové masáže se nedoporučují v případě:

- alergie na med
- otevřených ran a při poškození pokožky
- krvácení v těle
- vysokého očního tlaku