Pivní lázně „Lašské kúpele“ Štramberk

Lašské pivní lázně ve Štramberku naleznete na náměstí v budově s číslem sedm. Tento krásný historický objekt v sobě ukrýval nejprve solnou jeskyni, na kterou pivní lázně Štramberk navazují. Majitel se rozhodl vybudovat i vlastní pivovar a pivní lázně.

Pivní lázně Štramberk mají lázeňskou tradici a navazují společně se solnými jeskyněmi nové Lašské pivní kúpele vkomponované do ubytovacího a relaxačního komplexu pivních lázní.

V čem jsou štramberské pivní lázně výjimečné

V prostorách pivních lázních Štramberk vás osvěží harmonizace všech očistných procesů, které si zde můžete v příjemném prostředí vychutnat. Můžete očekávat výjimečnou lázeňskou proceduru, která vás dobře naladí nejen v nepříznivých zimních dnech. Představte si pocit uvolnění v příjemné pivní lázni, kde koupel obsahuje jedinečné složení minerálních látek a vitamínů, které jsou zároveň produkty při výrobě a zrání piva, doplněné blahodárnými účinky solí z Mrtvého moře. To vše umocňují masivní dubovo-modřínové kádě, jejichž dřevo pochází z prostředí hlubokých lesů Valašsko-Kloboucka. A přitom si můžete v klidu vychutnávat místní kvasnicové pivo Trubač, které se vaří v městě Štramberk jen několik kroků od pivních lázní.

Pivní lázně „Lašské kúpele“ ve Štramberku léčí pacienty místním pivem

medium2Celá ozdravná kúra pivních lázní je doplněna unikátní aromaterapií, která je založena na bázi uvolňujících se chmelových silic, jejichž receptura byla vytvořena speciálně pro Lašské pivní lázně. Samotná pivní lázeň má příznivé účinky na lidské tělo především díky celé škále vitamínů B, obsažených v pivu a dále lupulinu, hořčinám a pryskyřicím, jež chmelové šištice obsahují. Ideální teplota lázně 37–40 °C aktivuje všechny tyto složky v kombinaci, pivní lázně je lidskému zdraví prospěšná, blahodárně působí na pokožku a přispívá k dalším ozdravným procesům v lidském těle.

Po 20 minutové pivní lázni si odpočinete v relaxační místnosti s nádherným výhledem na město Štramberk. Pak už bude záležet jen na vás, zda si dále dopřejete příjemnou masáž nebo návštěvu solných jeskyní, které jsou s pivními lázněmi propojeny tajuplnými chodbami s historickými exponáty.

Pivní lázně celkově přispívají k zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Relaxační koupel v pivě si dnes mohou dopřát všichni, nejen milovníci piva. Pivní lázně zahrnují koupele, léčivé zábaly, masáže a jsou současně doplněny nezbytnou pitnou kúrou jak jinak než zlatavým mokem. Další pivní lázně v Čechách Pivní lázně Chodová Planá, Pivní lázně Praha.

Pivní lázně jsou v dnešním moderním pojetí lázeňských procedur velmi mladou rekondiční lázeňskou kúrou, která se těší stále větší oblibě mezi domácími i zahraničními návštěvníky.V pivních lázních Štramberk na vás dýchne historie

V prostorách pivních lázní se potěší historizujícím interiérem nejen vaše oko, ale především vás osvěží harmonizace všech očistných procesů, které si zde můžete v příjemném prostředí vychutnat. Můžete očekávat výjimečnou pivní lázeň, která vás dobře naladí nejen v nepříznivých zimních dnech.

Město Štramberk nabízí mnohem více

medium2Kouzelné městečko Štramberk se rozkládá na svazích Zámeckého kopce, Bílé hory a Libotínských vrchů v podhůří Beskyd. Ze všech koutů původních roubenek je cítit vůně anýzu, skořice a badyánu z všude známé a zákonem chráněné místní perníkové speciality – Štramberských uší.

Na území Štramberka se nachází přes sto zapsaných nemovitých památek lidové architektury, z toho je sedmdesát původních dřevěnic. Proto nemůže snad nikoho překvapit fakt, že byl Štramberk v roce 1997 navržen do seznamu světových památek UNESCA. Leoš Janáček považoval Štramberk za „nejkrásnější místo na světě“ a malíře Bohumír Jaroněk za „Valašským Betlémem“. Nejčastěji se však Štramberk známý jakoo „Moravském Betlému“.

Štramberk skutečně biblický Betlém připomíná, a to jak svým rozložením a přírodními úkazy, tak seskupením původních dřevěnic. Jeskyně Šipka na vrchu Kotouči, v Národním sadu, nabádá k představě jesliček s Ježíškem. Do štramberské jeskyně chodíval čerpat inspiraci ke svým kresbám ze světa pravěku i světově proslulý ilustrátor a malíř Zdeněk Burian. Narodil v Kopřivnici, ale rád se pohyboval se v místech, která přinesla svědectví o životě člověka neandrtálského (díky archeologickému nálezu tzv. „šipecké čelisti“).V místním muzeu, které nese jeho jméno se můžete o životě a díle Zdeňka Buriana dozvědět více. Dříve, než se tam vydáte, se však nezapomeňte projít galerií osobností pod širým nebem v Národním sadu.

Dominantou města je bez pochyby štramberská Trúba, pod kterou můžete trávit celé dny a stále budete objevovat něco nového. Na svažitém náměstí uvidíte krásu nově zrekonstruovaných měšťanských a městských domů, které mohou být zdrojem opravdového odpočinku. K nalezení je zde úplně všechno, co k oddechu potřebujete, ať už je to stylové ubytování, dobré jídlo a domácí kvasnicové pivo, nebo možnost nahlédnutí do živé historie v podobě velmi citlivě zbudovaných a rekonstruovaných provozoven galerií a muzeí. Ani na nejmenší návštěvníky není zapomenutu, pro ně je tu otevřené malé Zoo.

Tím nejlepším místem pro unavené, žíznivé a hladové návštěvníky je Městský pivovar a pivní lázně na štramberském náměstí. Na ty, kteří se odváží dalšího výstupu, 406 schodů na samý vrch Zámeckého kopce a následných 40 m na vyhlídkovou věž Trúbu, čeká nezapomenutelný výhled na Příbor, Kopřivnici, Starý Jičín i Radhošť.

Z Trúby zpět na náměstí můžete projít křivolakou „Zlatou uličkou“, tedy uličkou Jaroňkovou. Ta je ukázkou stále obydlených a neskutečně udžovaných roubených domů v podhradí. Můžete se zde nechat zlákat překrásnou vyhlídkou na Radhošť z penzionu U Holubů, za pěkného počasí si zde v sezóně pochutnáte i na specialitách připravovaných na lávovém grilu. V sousedící čajovně Na dlani si můžete vychutnat šálek čaje nebo si dát jen malou výtečnou kávu ve stylovém prostředí kamenné Jaroňkovy chalupy.

Už členové řádu templářského poználi, že Štramberk má výhodnou pozici. Zdejší území, zvané Moravská brána, na předělu jižních moravských úvalů a slezských rovin, pro ně bylo prý tím nejvýhodnějším místem ke zbudování původního hradu Strallenberg. I když je to pouze domněnka, nemění to nic na faktu, že ze Štramberka to máte strategicky blízko nejen do Kopřivnice, ale i do Příbora, rodiště Sigmunda Freuda, a do Frenštátu p. Radhoštěm na skokanské můstky.