Thajské masáže

Tento druh masáže je v poslední době velmi žádán hlavně pro její dobré výsledky a komplexnost. Téměř dva a půl tisíce let staré metodě thajské masáže dalo základ čínské a indické léčitelské umění. To se kombinuje s prvky akupresury a jógy. Thajské masáže na rozdíl od masáží běžných užívaných v Evropě trvá až tři hodiny. To platí, pokud by mela masérky zvládnout promasírovat celé tělo. Můžete si však vybrat i z masáží probíhajících po kratší časový úsek od 30 do 120 minut, variacemi může být třeba reflexní masáž nohou, olejová masáž, bylinková masáž, masáž zad a šíje, masáž obličeje nebo masáž proti stresu. Cílem thajské masáže je přinést fyzické i psychické uvolnění, regeneraci těla i ducha.

Thajské masáže Vás uvolní

Protlačováním a protahováním vybraných energetických drah a center, tlakových akupresurních bodů, se docílí odstranění blokád, uvolnění kloubů, šlach, vazů a svalů. Nejedná se pouze o masáž svalů, ale přímé působení tlakem a sílou maséra, který využívá vlastních palců, dlaní, loktů, kolen, pat a chodidel. Neopomenutelnou součástí Thajské masáže je i meditace před i během masáže. Naprosté zklidnění mysli a maximální možná koncentrace na masáž je podmínkou výsledného působení Thajské masáže. Při thajské masáži dosáhnete zlepšení krevního oběhu, posílení nervové soustavy a detoxikace těla. Thajská masáž se zaměřuje hlavně na svalstvo a klouby nohou a zad a svým působením uvolňují od bolesti těchto partií, příznivě ovlivňují chronické bolesti pohybového aparátu, slouží i jako terapie k potlačení účinků dlouhodobého stresu. Thajská masáž jsu vhodné i jako rehabilitace.

Thajské masáže se věnují celému tělu

medium2Na rozdíl od ostatních masáží se thajské masáže věnují celému tělu. Thajské masáže mají svou snahou přinést fyzické, ale také psychické uvolnění, regeneraci těla i ducha. Thajské masáže vycházejí z prastaré léčebné nauky o drahách a toku energie v těle, jejíž správná funkce přináší tělu rovnováhu. Nejedná se pouze o hnětení svalů, ale přímé působení tlakem a sílou maséra, který využívá vlastních palců, dlaní, loktů, kolen, pat a chodidel. Velmi důležitou součástí thajské masáže je i meditace před i během masáže. Úplné zklidnění mysli a maximálně možná koncentrace na masáž je podmínkou výsledného působení thajské masáže.

Thajské masáže navozují harmonii v celém těle

Thajské masáže svým komplexním působením navozují harmonii v celém těle a uvolnění energie. V mnoha směrech unikátní metoda přináší relaxaci, při níž snadno ztrácíte pojem o čase a všedních starostech.