Turecké masáže

Turecké masáže se provádějí v tradičních tureckých lázních hamman. Čeká vás tam vůně orientu, horká voda a pára, zručný masér a dokonalá očista těla i ducha. Turecké masáže to je důkladné prohřátí celého těla, které podporuje nejen příjemně teplý interiér, ale i procedury probíhající v hammamu. Hammam se sestává z velké vytápěné místnosti spolu s menšími pokoji, kde probíhá mytí, peeling hrubou žínkou a mýdlové masáže. Turecká lázeň je příjemným místem pro setkávání i pro odpočinek. Ve spojení s důkladnou očistou a závěrečnou masáží odchází návštěvníci hammamu jako znovuzrození. Podle tradice vše začíná prohřátím v hammamu, poté vám masér provede peeling speciální žínkou kese. Ta dokonale odstraňuje starou a odumřelu kůži. Celkové uvolnění a relaxaci si dopřejete po závěrečné mýdlové masáži. Následuje tradiční turecká masáž.

Turecké masáže jsou ovlivněny orientálním masérským uměním

Tradiční turecké masáže jsou ovlivněny orientálním masérským uměním, přebírá částečně prvky shiatsu, thajské masáže, reflexní masáže a techniky sportovních masáží. Tato masáž účinně metoda působí na nervový systém a pohybový aparát. Dochází při ní k odstraňování škodlivin z těla, k uvolnění svalů a blokád. Při vlastní očekávejte zlepšení krevního oběhu, regulaci a zdokonalení funkce autonomního nervového systému a odstranění bolesti. Turecké masáže působí skvěle na svaly dolních končetin, hýžďového svalstva, oblast zad, břicha, hrudníku a horních končetin. Součástí masáže je i masáž šíje vleže, která zabíhá i do hlavové části, uvolňuje svalstvo a zároveň prokrvuje pokožku šíje a hlavy.

Turecké masáže

medium2V Turecku se lázním říká hammams. Účelem je uvolnit celé tělo a zlepšit jeho zdraví. Turecké masáže jsou prováděny na velkém, většinou kamenném stole za pomocí mýdla je tělo napěněno a masírováno krouživými pohyby. Díky klouzavosti po těle za pomocí mýdlových bublin je masáž velice energeticky účinná a příjemná.