Aromaterapie: voňavý lék pro tělo Aromaterapie: voňavý lék pro tělo

Aromaterapie: voňavý lék pro tělo

Aromaterapie: voňavý lék pro tělo

Nevěříte, že existují voňavé léky? Jen si přičichněte k té správné bylince a utěšíte unavenou mysl. A pokud chcete pohladit svoji tvář a tělo, spolehněte se na esenciální oleje. Máme pro vás rady, jak je správně používat.

A co třeba vyzkoušet recepty našich babiček a prbabiček proti únavě? Využívaly léčivou sílu rostlin, ke kterým se dnes s pokorou vracíme. Není nutné mít doma destilační přístroj a zahradu plnou bylinek, abyste získali oblíbenou esenci proti bolesti svalů. Stačí mít po ruce aromatický olejíček. Jak se vyrábí?

Vonné silice získané destilací z rostlin se smíchají s oleji. Nejkvalitnější oleje jsou za studena lisované. Silice se snadno rozptýlí v prostoru, a proto se využívají do aromaterapeutických přípravků či parfémů.

Aromatické oleje se využívají nejen k masážím, ale i k péči o pleť. Při koupi lahvičky s esencí do aroma lampy nebo masážního oleje pečlivě čtěte na etiketě název rostliny v českém i latinském jazyce a místo původu rostliny. Váhu dejte i ceně oleje, ty příliš levné mohou být syntetické a jejich účinnost je potom sporná nebo žádná.

Prokazatelný účinek mají pouze 100% přírodní silice v olejích. V období nachlazení je můžete inhalovat (např. máta, eukalyptus), pro domácí použití je vhodná aroma lampička nebo miska s vodou a pár kapkami olejíčku položená na topení. Pro výběr vhodné esence se poraďte s aromaterapeutem.

Péče o pleť

Používání aromaterapie v péči o pleť není až tak časté. Přitom je známo, že obličejové regenerační oleje dovedou nahradit krémy. Jejich spotřeba je menší a mají výraznější účinek. Stačí jen několik kapek jemně vetřít do vyčištěné suché či vlhké pokožky obličeje, krku a dekoltu. Jestli máte strach z chemických přísad v krémech, u přírodnícholejů je s jistotou nenajdete. Získávají se pouze destilací a lisováním, tudíž mají zachovány všechny účinné látky z rostlin.

Pro příklad uvádíme účinky některých z olejů:

Výtažky z granátového jablka obnovují přirozenou zásobu vody v pleti a esenciální olej ze zázvoru povzbuzuje pleť oslabenou a unavenou stresem. Esenciální olej s vitaminy A, E, F a lecitinem má zklidňující účinky a zpomaluje stárnutí suché a citlivé pleti. Esenciální olej s jasmínem rozjasňuje suchou a zralou pleť. Aromatické esenciální oleje z růžového dřeva, pelargonie a výtažků z lotosu stahují a čistí smíšenou pleť. Olej z lískového oříšku hydratuje.

Péče o tělo

Pro uvolnění ztuhlých svalů a zjemnění pokožky použijte masážní olej na celé tělo. Masážní olej se nanáší vždy od kotníků směrem k srdci. Před použitím je vhodné si udělat si test snášenlivosti na předloktí. U citlivé pokožky může olej alergické reakce. Některé z olejů lze použít i ke koupeli. Nakapáním pár kapek oleje do vody a inhalací můžete relaxovat po dlouhém dni nebo si uvolnit dýchacích cesty při nachlazení. Samotné esence do koupele nepoužívejte, mohli byste si popálit pokožku!

Náš tip na užití některých olejů:

Zvláčňující balzám s olejem z heřmánku,bazalky a pelargonie po koupeli. Peeling na tělo vyhladí pokožku a šetrný tělový peeling ji zjemní a vypne. Výborná je koupel se zklidňujícími účinky vonných esencí ze sladkých mandlí a tropických květin. Esenciální oleje z grapefruitu, hřebíčku a zázvoru podporují cirkulaci lymfy a vylučování toxinů a vody. Olej vyhlazuje pokožku, aniž by ji příliš zamastil. Esenciální oleje z levandule, pelargonie a čajovníku zklidní mysl. Olej z rakytníku,meruňky a brutnáku zvláčňuje pokožku. Přidejte do koupele pár kapek nebo namasírujte unavené svaly.

Péče o duši

Esenciální oleje dodávající rostlinám jejich specifickou vůni, mají léčivé vlastnosti. Při stresech a nervozitě vám pomohou k uklidnění a psychické pohodě. Stačí kápnout do aromalampičky 3 kapky oleje nebo zapálit voňavou svíčku s uklidňující esencí. Vhodná je levandule, meduňka nebo rozmarýna. Pozor si dejte na vyšší koncentraci některých z olejů, mohou být omamné a při inhalaci mohou způsobit bolest hlavy.

Rady a tipy pro relaxaci a pohodu:

Zapalte si současně dvě svíčky - květinovou a dřevitou, ale daleko od sebe. Výsledná nevšední vůně se pak tvoří uprostřed místnosti. Rozpusťe ve vaně aromatickou sůl z Mrtvého moře s esenciálními oleji. Zlepšují náladu a pečují o pleť. Tělové kakaové máslo s esenciálními oleji zlepšuje stav povadlé pokožky s celulitidou. Provoní tělo. Smyslná je exotická vůně s uklidňujícím heřmánkem, stimulujícím ylangylag a vábivým vetiverem a pižmem.

Pivní lázně

Pivní lázně

SKVĚLÝ ZÁŽITEK!
VÝHODNÁ CENA!

Pivní lázně jsou originální lázeňská procedura, která pomáhá s regenerací celého lidského organismu. Pivní lázně přispívají k celkovému zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Relaxační koupel v pivu, kterou lze doplnit i douškem zlatavého pěnivého moku, si dnes může dopřát téměř kdokoliv z nás. Nejedná se však o proceduru, která je určena jenom milovníkům piva. Pivní lázně jsou souhrnem koupelí, léčivých zábalů, masáží a jsou zároveň doplněny o nezbytnou pitnou kůru jak jinak než lahodným zlatavým mokem.

Novinky a aktuality...

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Wellness pobyty pro ženy i muže

Wellness pobyty
pro ženy i muže

Masáže

Masáže - terapie těla
i duše

Romantické pobyty a romantika pro dva

Romantické pobyty a romantika
pro dva