Rehabilitace je neoddělitelnou součástí wellnessu Rehabilitace je součástí wellnessu

Rehabilitace je neoddělitelnou součástí wellnessu

Rehabilitace je neoddělitelnou součástí wellnessu

V dnešní době převažuje sedavý způsob života. Díky absenci pohybu se množí bolesti zad a krční páteře. V rámci Active Wellness programu se provádí zároveň s tvarováním postavy i kompenzační cvičení. Jeho cílem je náprava držení těla, je schopen velmi účinně odnaučit špatné pohybové návyky a minimalizovat jejich důsledky. Neslouží k odstranění poúrazových stavů a výrazných obtíží pohybového aparátu. Wellness program je také důležitá prevence.

Za pomoci fyzioterapeuta je určena diagnostika vašeho pohybového aparátu, podle níž se vyberou ta nejvhodněší cvičení. Úprava by se měla dotknout všech vašich pohybových aktivit, protože některé z nich mohou být i škodlivé. Tak třeba při bolestech krční páteře nejsou vhodné sporty jako tenis, squash nebo špatně zvládnutá technika plavání. Při přetížení bederní páteře sedavým způsobem života není vůbec vhodné věnovat se jízdě na kole nebo běhu na tvrdém podkladu. Rehabilitační pomůcky si můžete sami zakoupit i domů. Jednou z nejoblíbenějších a účinných je gymnastický míč. Stačí lehké pohupování na něm a během toho můžete klidně sledovat televizi nebo pracovat u počítače. I při pouhém sezení na míči dochází k zapojování všech ochablých svalových skupin, tímdocílíme výrazného zlepšení držení celého těla.

Za zkoušku stojí si denně během prácei několikrát protáhnout svaly krční páteře. Tato partie je často přetížená nejen dlouhodobým sezením, ale také psychickou zátěží. Při stresu zvedáme ramena, čímž k nadměrně přetěžujeme svaly krční páteře. Jedná se o podvědomou činnost vyplývající z pocitu ohrožení.Nezapomínejte proto na správné držení hlavy a ramen. Nevadí, že se několikrát během dne přistihnete v nesprávné poloze, důležité je, že se opět narovnáte a procvičíte tím ochablé svaly.

Pivní lázně

Pivní lázně

SKVĚLÝ ZÁŽITEK!
VÝHODNÁ CENA!

Pivní lázně jsou originální lázeňská procedura, která pomáhá s regenerací celého lidského organismu. Pivní lázně přispívají k celkovému zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Relaxační koupel v pivu, kterou lze doplnit i douškem zlatavého pěnivého moku, si dnes může dopřát téměř kdokoliv z nás. Nejedná se však o proceduru, která je určena jenom milovníkům piva. Pivní lázně jsou souhrnem koupelí, léčivých zábalů, masáží a jsou zároveň doplněny o nezbytnou pitnou kůru jak jinak než lahodným zlatavým mokem.

Novinky a aktuality...

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Wellness pobyty pro ženy i muže

Wellness pobyty
pro ženy i muže

Masáže

Masáže - terapie těla
i duše

Romantické pobyty a romantika pro dva

Romantické pobyty a romantika
pro dva