Víkendový hit posledních let – lázně a wellnes pobyty Víkendový hit lázně
a wellness

Víkendový hit posledních let – lázně a wellnes pobyty

Víkendový hit posledních let – lázně a wellnes pobyty

Už nějaký čas lázně nevnímáme pouze jako záležitost nemocných a zdravotních pojišťoven. V posledních době u nás příbývá lidí, kteří jsou ochotni zaplatit korun i za víkendový lázeňský pobyt několik tisíc korun. Důvodem, který je k tomu vede je stres, únava z práce a života ve města a neposlední řadě chuť nechat se hýčkat.

Představte si, že vás čeká několik dní volna a v ruce držíte 4 000 korun. Rozhodli byste se raději pro levnou letenku do evropské metropole, nebo pro třídenní pobyt v lázeňském zařízení třeba v západních Čechách? Stále větší počet lidí volí variantu druhou.

Podle informací z tisku mezi desítkou našich lázeňských míst stoupá každoročně zájem o krátkodobé relaxační pobyt. "Jen v třeboňských lázních se za posledních deset let změnil poměr klientů ve prospěch samoplátců – a tedy i lidí, kteří jezdí na wellness pobyty – z deseti až dvaceti procent na současných více než padesát procent," říká tiskový mluvčí Sdružení lázeňských míst ČR.

Tuto informaci potvrzují i data Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Zatímco v roce 2003 si lázeňský pobyt zaplatilo 31 tisíc lidí, loni to bylo již přes 90 tisíc zájemců.

Víkendový pobyt v lázních vás bude stát okolo čtyř tisíc korun

Víkend v lázních si užívám letos už potřetí. Za prvé si odpočinu od manžela a rodiny, za druhé dobiju baterky a kromě toho si začnu připadat zase trochu sexy," přiznává asistentka jedné obchodní firmy.

Hlavními důvody, proč Češi vyhledávají krátkodobé pobyty v lázních, patří nedostatek času, chuť odpočinout si a aspoň na pár dní zapomenout na stres a každodenní starosti problémy.

Není to přitom o úplně levná záležitost. Za víkendové pobyty můžete zaplatit až okolo čtyř tisíc korun a nezřídka i více. Mimo toho musíte ještě vzít v úvahu útratu za benzin nebo lístek na hromadnou dopravu a útratou v místě. Dva lidi tak podobné povyražení může stát i deset tisíc korun za tři dny.

Sporný může být někdy i poměr mezi cenou a výkonem. Některé menší lázně účtují poměrně vysokou částku za ubytování a lázeňské procedury, vyzdvihované jsou novinky jako bambusová masáž, čokoládová masáž nebo pivní lázně.

Příjemné načerpání energie při masáži může zkalit fakt, když zjistíte, že se v blízkosti zdravotnických zařízení není žádné kino, hudební klub ani jiný větší zábavní podnik. Při výběru destinací dejte proto patřičnou váhu prostudování jejich internetových stránek a zjistěte si, co je možné v okolí podniknout.

Léčivý účinek po třech dnech nezaznamenáte

Od krátkého pobytu neočekávejte příliš. Pár masáží, rašelinový zábal a bylinná koupel vám nepomohou zcela se zbavit za roky nahromaděných zdravotních problémů.Pokud ale zvládnete vypnout mobily a mezi procedurami nebudete hrát nohejbal nebo tenis, i po pár dnech odpočívání a příjemných koupelí se budete cítit opravdu svěže. Kvůli léčbě bolavých zad budete muset navštívit lázně příště a to na delší dobu. "Léčebný efekt lázní se projevuje většinou až po třech týdnech," vysvětluje lázeňská lékařka z Karlových Varů. "Trendem dnešní doby je kvůli finanční náročnosti pro samoplátce a také kvůli nedostatku jejich času zkracovat pobyty na čtrnáct dní nebo týden," upřesňuje. Mezi klasické lázeňské léčebné procedury nepatří jen masáže nebo sauna, ale například i pitná kúra, vodoléčba, či elektroléčba. Novinky jako čokoládový zábal nebo aromatická olejová masáž patří spíše do protistresové a wellness kategorie. Má tedy smysl si takové wellness pobyty vůbec kupovat? Určitě ano, je potřeba je vyzkoušet a třeba zjistíte, že se po takových lázeňských procedurách budete se cítit dobře a skvěle si u nich odpočinete odpočinete. A to je důvod, proč jezdit i na několik dní do lázní – být alespoň na 48 hodin lenoch a nechat o sebe pečovat. Právě proto se klienti vrací do lázní zpět.

Wellness pobyty jako dárek

Častými hosty víkendových pobytů v lázních jsou klienti z ekonomicky aktivní vrstvy obyvatelstva. Vídáte tu i mladé rodiny s malými dětmi. Trendem posledních let je darování víkendového pobytu nebo i týdenního pobytu v lázních svým blízkým.

Pivní lázně

Pivní lázně

SKVĚLÝ ZÁŽITEK!
VÝHODNÁ CENA!

Pivní lázně jsou originální lázeňská procedura, která pomáhá s regenerací celého lidského organismu. Pivní lázně přispívají k celkovému zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Relaxační koupel v pivu, kterou lze doplnit i douškem zlatavého pěnivého moku, si dnes může dopřát téměř kdokoliv z nás. Nejedná se však o proceduru, která je určena jenom milovníkům piva. Pivní lázně jsou souhrnem koupelí, léčivých zábalů, masáží a jsou zároveň doplněny o nezbytnou pitnou kůru jak jinak než lahodným zlatavým mokem.

Novinky a aktuality...

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Pivní lázně - originální lázeňská procedura

Wellness pobyty pro ženy i muže

Wellness pobyty
pro ženy i muže

Masáže

Masáže - terapie těla
i duše

Romantické pobyty a romantika pro dva

Romantické pobyty a romantika
pro dva